Efter gudstjenesten i Vindblæs Kirke afholder menighedsrådene fra Næsborg, Salling, Oudrup og Vindblæs sogne et menighedsmøde, hvor alle er velkomne. Dette er en oplagt mulighed for at lære mere om menighedsrådets arbejde og de projekter, der er i gang og planlagt for fremtiden.
En åben dialog med menighedsrådetUnder mødet vil menighedsrådet præsentere deres igangværende arbejde og fremtidige planer. Deltagerne har mulighed for at komme med kommentarer, stille spørgsmål og fremsætte ønsker til menighedsrådets arbejde. Det er en unik chance for at deltage aktivt i sognets udvikling.
Forplejning og fællesskabMenighedsrådet byder på sandwich og drikkevarer, som kan nydes under mødet. Det er en god anledning til at møde andre fra sognet og deltage i en hyggelig og informativ sammenkomst.
Praktisk Information
Dato: Søndag 28. september 2025
Tid: Kl. 11.00
Sted: Vindblæs Kirke, Højgårdsvej 37, 9670 Løgstør
Entré: Ikke oplyst
Målgruppe: Alle
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her