Messy Church er en unik oplevelse for alle aldre, hvor deltagerne kan forvente en aften fyldt med sjov, fællesskab og spændende bibelhistorier. Denne gang er temaet "Moses og kobberslangen", og der vil være aktiviteter, der passer til fortællingen.
Besøg af en ægte slangetæmmerEn særlig gæst, slangetæmmer Peter Løve Mark fra Aars, vil deltage i arrangementet med sine fascinerende slanger. Deltagerne får mulighed for at komme tæt på disse fantastiske dyr og lære mere om dem i forbindelse med bibelhistorien.
Ingen tilmelding nødvendigArrangementet kræver ingen tilmelding, så du kan blot møde op, som du er. Det er en fantastisk mulighed for at mødes med andre i lokalsamfundet, deltage i sjove aktiviteter og nyde et måltid sammen.
Praktisk Information
Dato: Onsdag 26. august 2026
Tid: Kl. 17:00
Sted: Toppedalskolen, Vilstedvej 161, 9670 Løgstør
Entré: Ikke oplyst
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her